UA

Лекція Ярини Цимбал «Голоси і постріли: слухаємо Розстріляне Відродження»

Ярина Цимбал

Фото: Настя Телікова

Запрошуємо на лекцію Ярини Цимбал «Голоси і постріли: слухаємо Розстріляне Відродження» в межах публічної програми до виставки «Я з тобою».
Подія відбудеться у четвер 9 травня о 18:00 у просторі виставки на 4-му поверсі PinchukArtCentre.
Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/p5xwALGnhjkXT6pp6 
На виставці «Я з тобою» представлена звукова інсталяція індійської художниці Шилпи Гупти під назвою «Бо на язиці твоєму я не можу вміститися». Із ста мікрофонів звучить поезія з різних країн та різних часів, автор_ки яких зазнали репресій. У цій роботі вони врешті отримують голос і звучать у спільному просторі, стаючи символом опору та вираженням свободи.  Під час лекції Ярини Цимбал звернемось до таких голосів в українській літературі. Наші 1920-ті — десятиліття, яке згодом назвали Розстріляним Відродженням.
● Чи встигли і що саме сказати ці люди своїм сучасникам і наступним поколінням? ● Що для історії пролунало гучніше — їхні голоси чи постріли, які забрали у них життя? ● І що треба, щоб почути ці голоси?
Поговоримо про наші 1920-ті зі столітньої перспективи, щоб знайти точки перетину із нашими 2020-ми і зрозуміти, що вони до нас промовляють.
Ярина Цимбал – літературознавиця, редакторка, дослідниця літератури 1920-х років, українського авангарду, лекторка-просвітниця. Авторка проєкту «Наші 20-ті» у видавництві «Темпора», у межах якого упорядкувала антології української прози 1920-х років та збірники окремих авторів. Кураторка серії «Vivat класика» у видавництві «Vivat». Старший науковий співробітник Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України. Авторка тг-каналу «Наші 1920-ті».

7.05.2024