UA

Russian War Crimes

Illustration

23 травня 2022 року під час всесвітнього економічного форуму в Давосі пройшла виставка «Дім російських воєнних злочинів». Місцем її проведення було обрано колишній «Російський дім» – будівлю, що раніше слугувала майданчиком для зустрічей російських бізнесменів і політиків з інвесторами. Цей символічний жест був покликаний привернути увагу світової спільноти до страшної дійсності російської агресії проти України.
Проєкт був широко висвітлений світовими ЗМІ та став головною темою обговорень у Давосі. Наразі ця виставка експонується у штаб-квартирі НАТО, а у вересні її можна буде побачити в Європарламенті.
Спочатку планувалося презентувати цей проєкт паралельно з виставкою «Коли віра зрушує гори», та потім ми вирішили їх об'єднати. Зрештою, зараз у Києві будь-яка розмова про мистецтво починається з того, як на нього вплинула ця немислима катастрофа. Тож проєкт «Російські воєнні злочини» став фінальною точкою траєкторії нинішньої виставки, при цьому окремі роботи зустрічають відвідувачів просто на вході до PinchukArtCentre. Ці фотографії зібралися в колективний образ, створений фотографами, які долучилися до збору доказів і фіксації воєнних злочинів росіян в Україні. До цього образу в той чи інший спосіб відсилають усі ідеї та наративи, що пронизують виставку «Коли віра зрушує гори». Таке цілеспрямоване об'єднання змушує постійно пам'ятати про дійсність навколо нас, про реалії, присутні тут і зараз, від яких нікуди втекти.
Фотографії, що ввійшли до експозиції «Дому російських воєнних злочинів в Україні», були зроблені в різних куточках нашої держави від першого дня вторгнення і до початку липня. При цьому вони відображають лише частину тих злочинів, про які нам наразі відомо. Кульмінація цього проєкту – відео, яке створив Олексій Сай, зібравши 6400 зображення, що фіксують воєнні злочини, вчинені окупантами в Україні. Масштаб цієї роботи в поєднанні з агресивною подачею та звуковим супроводом здатний надовго шокувати глядача.
Проєкт «Дім російських воєнних злочинів» створений Фондом Віктора Пінчука та PinchukArtCentre у співпраці з Офісом Президента України, Міністерством Закордонних Справ України, виданням «Українська правда» та Українською асоціацією професійних фотографів.
Куратори: Бйорн Гельдхоф, артдиректор PinchukArtCentre, та кураторка Ксенія Малих, керівниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre.
Офіційний сайт: https://www.russianwarcrimeshouse.org

Максим Дондюк

Житловий будинок на проспекті Лобановського, в який влучив снаряд. В частині будинку, на трьох поверхах — з 18 по 20-й, зруйновано квартири. За словами рятувальників, постраждалих немає. Більшість мешканців на момент удару перебували в укритті.

26.02.2022
Київ

Illustration

Джордж Іванченко

Центральний стадіон Миколаєва після бомбардування Росією.

Червень, 2022
Миколаїв

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Мстислав Чернов

Медичний працівник йде вестибюлем постраждалого внаслідок обстрілу пологового будинку в Маріуполі. Журналісти Associated Press, які вели репортажі із оточеного Маріуполя з початку війни, задокументували цей напад на лікарню та на власні очі побачили жертв і руйнування. Вони зробили відео та фото кількох закривавлених вагітних матерів, які тікають із підірваного пологового відділення, серед криків медиків, плачу дітей.

9.03.2022
Маріуполь

Illustration
Illustration

Філіп Чин

Наслідки російського обстрілу комерційної зони міста.

25.03.2022
Харків

Illustration
Illustration

Максим Дондюк

Внаслідок авіаудару зруйновано Національну академію державного управління при Президентові України.

18.03.2022
Харків

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Фото на сторінці доступні для використання у ЗМІ.При використанні фото, будь ласка, вказуйте наступну інформацію.Фотографії надані PinchukArtCentre © 2022. Фотограф: Сергій Іллін.