У середу 27 листопада о 18:30 запрошуємо на лекцію Іллі Левченка «Що означає «знати»? Епістемічна непокора та сила знання» в межах публічної програми до виставки номінант_ок премії Future Generation Art Prize 2024.
Подія відбудеться на 4-му поверсі PinchukArtCentre в просторі виставки (зала з роботою Вероніки Гапченко). Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/zZJ5dWYJphnwqyz36 Частина проєктів номінант_ок виставки Future Generation Art Prize 2024 досліджує тему деколонізації знання. Зокрема, Нолан Освальд Денніс вивчає деколоніальну політику та процеси створення знання, а Чжан Сю Джан розмірковує про діалог між локальною та глобальною культурами, акцентуючи увагу на безперервному обміні знаннями.
● Знання – це світло, можливість бачити, схоплювати поглядом та охоплювати силою. Зрештою, це сила та влада. Деколоніальність передбачає перегляд того, як, ким і звідки ці знання виробляються, структуруються та увагу до звʼязку цих знань із владною політикою – захопленням, упокоренням, війнами, винищенням тощо. ● Під час лекції ми розглянемо те, як повʼязана колоніальна матриця влади і виробництво знання. ● Звертаючись до поняття “епістемічна непокора”, розглянемо підходи до того, як зламати цю матрицю влади, переглянувши те, чим є знання та що, власне, означає “знати”. ● Якщо знання є метафоричною та фізичною силою, то чи можлива епістемологія в рамках деколоніальної оптики?
Ілля Левченко – історик мистецтв, асистент кафедри історії мистецтв Київського національного університету імені Тараса Шевченка, співредактор книжки “Entangled Art Histories in Ukraine” (Routledge, 2024). Остання стаття – Demchuk, S., & Levchenko, I. (2024). Decolonizing Ukrainian Art History. Nationalities Papers, 1-25.
19.11.2024