UA

Персональна виставка Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського «Хвостосховище» в рамках PAC UA

27 лютого - 27 червня 2021

Illustration

PinchukArtCentre представляє «Хвостосховище» – персональну виставку Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського в рамках PAC UA, програми PinchukArtCentre, що має на меті інвестувати в створення нових робіт і забезпечувати кураторську та інституційну підтримку українським митцям.

Нова робота Даніїла Ревковського та Андрія Рачинського представлена в формі Музею людської цивілізації, створеного в майбутньому, вже після загибелі людства. Музей присвячено майбутній археології хвостосховища в Кривому Розі. Хвостосховище – це комплекс спеціальних споруд, призначений для зберігання радіоактивних, токсичних та інших відвальних відходів збагачення корисних копалин. Робота торкається теми відповідальності людини перед земними ресурсами та химерних форм, яких можуть набути сліди перебування людської цивілізації на Землі.

Цей відділ Музею людської цивілізації додає важливий елемент для визначення причин існування та вимирання людської цивілізації. Є припущення, що Людина видобувала корисні копалини з надр землі, а після процесу збагачення необроблені та нічим не покриті відходи звалювалися на землю. Таким чином, людська цивілізація постійно змінювала ландшафт світу. Вірогідно, це стало причиною її загибелі.

Програма PAC UA представляє новостворені роботи провідних українських митців з метою дослідження поточних художніх процесів у країні та підтримки активної та довгострокової співпраці між PinchukArtCentre та художниками. З моменту запуску PAC UA в 2011 році в рамках програми було представлено виставки Сергія Браткова, Жанни Кадирової, Алевтини Кахідзе, Саші Курмаза, Лади Наконечної, Арсена Савадова, Івана Світличного, Олександра Ройтбурда, Василя Цаголова, Іллі Чичкана та інших.

Куратор: Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre.

Illustration

Даніїл Ревковський (1993 р.) і Андрій Рачинський (1990 р.) живуть і працюють у Харкові. Використовують такі медіа як відео, фотографія та інсталяція. Закінчили Харківську державну академію дизайну та мистецтв. У 2010 році створили паблік Вконтакті під назвою «Пам'ять», з якого розпочали спільну роботу над темою колективної пам'яті на пострадянському просторі. Співпрацю ініціювали в 2012 році. Учасники багатьох проектів і виставок, серед яких: «Війна написів», OFF/FORMAT, Брно, Чехія (2019), «Кіптява», EFTI, Мадрид, Іспанія (2019), Друга національна Бієнале молодого мистецтва, Харків, Україна (2019), виставці номінантів Премії PinchukArtCentre 2018, Київ. Володарі призу громадськості Премії PinchukArtCentre 2020.

Навершя із зображенням бога Папая

Бронза
354 р.до нашої ери

Illustration
Illustration

Щоденник заступника керівника металургійного комбінату «Криворіжсталь»

Дані автора невідомі
Трудовий список 1929 р., газета «Известия» 1937 р., папір 1934 р.,1936 р.
5.03.1940—21.02.1944 р.

Illustration

Відео «Брязкання, стукіт, суперечка та булькання»

10 хв.
17.02.2020 р.

Макет станції для видобутку питної води

2093 р.

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration


На виставці ви можете скористатися аудіогідом Explainit, що надає унікальну можливість індивідуального відвідування виставки та знайомства з творами за допомогою мобільного телефону.

Виставка працюватиме з 27 лютого по 27 червня 2021 року. Вхід вільний.


Фото на сторінці доступні для використання у ЗМІ.При використанні фото, будь ласка, вказуйте наступну інформацію:Фотографії надані PinchukArtCentre © 2021. Фотограф: Максим Білоусов.