UA

"Vukojebina"
Персональна виставка Ніколая Карабіновича в межах PAC UA

7 липня - 15 серпня 2021

Illustration

PinchukArtCentre представляє персональну виставку Ніколая Карабіновича "Vukojebina" в межах PAC UA, програми PinchukArtCentre, що має на меті інвестувати в створення нових робіт та забезпечувати кураторську та інституційну підтримку українським митцям.

Виставка розглядає кордони між людством як культурним визначенням та людиною, як вона визначається через тваринні інстинкти та бажання.

Vukojebina – це лайливий термін, що використовується на Балканах для опису глухомані, і дослівно перекладається як місце, де кохаються вовки.

Карабінович розглядає почуття людської гідності на стику з екзистенційним конфліктом між нашою потребою в безпеці та захисті й нашим прагненням свободи, пошуку та експансії. Vukojebina пропонує містичну зону, десь між «тут» і «ніде», з неоновим світлом і тваринним світом, одночасно зворушливим і моторошним, у якому поєднуються поп-культура, справжнє життя і процес концептуального осмислення. Ця виставка виходить за межі політики і розглядає стан людини в історичному, теперішньому і антиутопічному розумінні.

«Я пропоную розглянути спекулятивний геополітичний наратив щодо незахідної частини Європи, у якої немає чітких кордонів, але її об'єднує "спільний рівень дикості та надприродній дух поразки". Західні політики мають зухвалість називати такі місця «shit hole countries» чи «failed states», водночас узагальнений поп-канон пригнічує локальну унікальність, насаджуючи паралізуючі штучні ідеали. Взяти хоча б один з найбільш іконічних поп-хітів Джорджа Майкла, що грає у кожному запелюженому кутку Вукоєбіни, приховує певну таємницю, що пропонує альтернативну оптику: співак мав кіпріотське коріння, і його справжнє ім'я було Йоргос-Киріакос Панайоту», – Ніколай Карабінович.

Куратор виставки: Бйорн Гельдхоф, артдиректор PinchukArtCentre.

Ніколай Карабінович
Vukojebina, 2021
Вторинно використані таксидермічні об'єкти
Неон
Відео: знайдений запис, 1'51"
Звук: George Michael "Careless Whisper"

Ніколай Карабінович народився у 1988 році в Одесі.

Живе та працює в Генті (Бельгія) та Києві. У своїй практиці застосовує такі медіа як відео, звук, текст, інсталяція та перформанс. Закінчив Одеський національний університет імені І.І. Мечникова, кафедру філософії. З 2019 року навчається у Higher Institute for Fine Arts в Генті. У 2017 році був асистентом куратора 5-ї Одеської бієнале. Лауреат Першої Спеціальної премії PinchukArtCentre Prize 2018 та 2020.
Брав участь у багатьох національних і міжнародних проєктах: «Від моря до моря», Hit Gallery, Братислава (2019), «Весна (літо, осінь, зима) націй» BWA, Тарнув, Польща (2019) «Ain't nobody's business», PinchukArtСentre, Київ, (2018), «Доля людська», Єврейський музей і центр толерантності, Москва (2018).

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Виставка працюватиме з 7 липня до 15 серпня 2021 року. Вхід вільний.

Фото на сторінці доступні для використання у ЗМІ.При використанні фото, будь ласка, вказуйте наступну інформацію:Фотографії надані PinchukArtCentre © 2021. Фотограф: Максим Білоусов.