UA

Зустрічі з митцями, лекції та дискусії

  • Artist talk з Лесею Васильченко

    Artist talk з Лесею Васильченко

    24 квітня
    18:30

    У четвер 24 квітня о 18:30 запрошуємо на Artist talk з номінанткою Премії PinchukArtCentre 2025 Лесею Васильченко.
    Під час зустрічі Мілена Хомченко поговорить з Лесею Васильченко про мистецькі проєкти художниці, ідеї та дослідження, що стоять за ними. А також про значення та сенси роботи «Ніч без тінів і світло без проміння хвиль», яка представлена на виставці.
    Подія проходитиме на 4-му поверсі в залі з роботою Лесі Васильченко. Участь безоплатна за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/8tbrfcCuvNXGVVDE7
    Інсталяція «Ніч без тінів і світло без проміння хвиль» поєднує дві відеороботи: «Тахіонесс», де зафіксовано світанки, що відбувалися з 1990 по 2022 роки, та «Ніч», у якій відтворено століття української ночі. Посилаючись на термін «хонтологія» (від англ. haunting — привиди) Жака Дерріда, художниця підкреслює, що ніч стирає усталені системи знання, таїть у собі незадокументоване і оприявнює минуле. Водночас «Тахіонесс» відсилає до технологій передбачення майбутнього, підкреслюючи вплив штучного інтелекту на конструювання пам’яті.
    Леся Васильченко — художниця, номінантка на Премію PinchukArtCentre 2025. Досліджує взаємозв’язки між візуальною культурою, технологіями та хронополітикою, тобто політикою часу. Її роботи експонувалися у MUNCH Museum, Henie Onstad Art Center, Kunsthall Oslo, а також увійшли до колекції Музею сучасного мистецтва KIASMA / Фінської національної галереї в Гельсінкі.
    Модераторка: Мілена Хомченко — критикиня та кураторка з Донеччини, співзасновниця та співкураторка платформи SONIAKH, дослідниця Дослідницької платформи у PinchukArtCentre. За підтримки нагороди Чівнінг здобула магістерську ступінь з естетики та теорії мистецтва у Центрі досліджень із сучасної європейської філософії (CRMEP) при Кінгстонському університеті у Лондоні (2023).

  • Лекція Тамари Злобіної «Нові медіа проти старих мовчань»

    Авторка фото: Ліза Бурденюк 

    Лекція Тамари Злобіної «Нові медіа проти старих мовчань»

    1 травня
    18:30

    У четвер 1 травня о 18:30 запрошуємо на лекцію Тамари Злобіної «Нові медіа проти старих мовчань» в межах публічної програми до виставки номінант_ок Премії PinchukArtCentre 2025.
    Подія відбудеться на 5-му поверсі PinchukArtCentre в просторі з роботою Катерини Алійник (вхід через 4-й поверх).
    Участь безкоштовна за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/7uoiRH6PUWsnwDrG9 
    Одна з провідних тем, до якої звертаються номінат_ки — тіло та його вразливість. Цю лінію можна прослідкувати в роботах Василя Дмитрика, Євгена Коршунова, Кристини Мельник, Владислава Плісецького, Тамари Турлюн, Катерини Лисовенко. Художни_ці осмислюють тілесну крихкість у контексті війни, вторгнення політичного та історичного в чуттєвий досвід сприйняття тіла та зв’язок між особистим і політичним. Говорять про трансформації жіночого тіла, втрату контролю над ним, турботу й виснаження, а також про невід’ємні та універсальні «права» усіх живих організмів.
    Під час лекції Тамара Злобіна зосередиться на тому, як нові медіа дозволяють вводити в публічний простір і робити помітними ті тілесні досвіди, які раніше були приховані традиційними медіа чи пропагандою, і як це відкриває дорогу усвідомленню й розмові про тілесну вразливість. Ми подивимося на модерні дискурси, прослідкуємо, як їх руйнували нові мистецькі практики в кінці ХХ століття, і разом поміркуємо про те, як соцмережі, що дають голос кожному й кожній, вводять чутливість і розмову про людські межі в наше повсякдення.
    Тамара Злобіна — феміністична філософиня, місія якої — дивитися за горизонт і доносити до суспільства візію кращого світу та способи його створення. Її суперсила — пояснювати складні речі простою мовою. Це стало основою експертного ресурсу «Гендер в деталях» https://genderindetail.org.ua/ — потужного українського проєкту, який поєднує дослідницький центр, медіа, консалтинг і роботу зі спільнотою, яким з 2016 року керує Тамара. Тамара також має мистецтвознавчу і культурологічну освіту, тривалий час працювала з сучасним мистецтвом. Для лекції в PinchukArtCentre вона повернеться до цієї теми у форматі лекції-розмови.