UA

PinchukArtCentre оголосить володаря Головної Премії Future Generation Art Prize 2021 під час онлайн-церемонії нагородження

8 грудня 2021 року PinchukArtCentre оголосить переможця Future Generation Art Prize 2021, першої міжнародної премії для художників віком до 35 років. Заснована Фондом Віктора Пінчука в 2009 році, за підтримки авторитетної ради, видатних журі та відбіркової комісії, Премія, що проводиться раз на два роки, об'єднує найкращих представників світу мистецтва, щоб надати можливість для розвитку новому поколінню художників.
Церемонія розпочнеться о 19:00. Для участі, будь ласка, зареєструйтеся.

Illustration

Під час онлайн-трансляції з PinchukArtCentre міжнародне журі оголосить володаря головної премії, який отримає $100 000, з них $60 000 – в якості грошової винагороди та $40 000 – на створення нових робіт як інвестицію в його художню практику. Також будуть присуджені спеціальні премії на загальну суму $20 000, які можуть бути розділені на розсуд журі між декількома художниками – до 5 осіб.
Склад міжнародного журі:
Лорен Корнелл, директорка освітньої програми Центру кураторських досліджень Бард-коледжу;Якопо Крівеллі Вісконті, куратор 34-ї Бієнале в Сан-Паулу;Ельвіра Дьянгані Осе, директорка The Showroom у Лондоні;Бйорн Гельдхоф, артдиректор PinchukArtCentre; Шилпа Гупта, художниця; Ральф Ругофф, директор Галереї Хейворд та артдиректор 58-ї Венеційської бієнале; Юджин Тан, директор Національної галереї Сінгапуру й Сінгапурського художнього музею.Віктор Пінчук, засновник PinchukArtCentre та Future Generation Art Prize, виступить із вступною промовою.
Модераторкою події стане Каріна Букуц, асоційована редакторка журналу Frieze, який є інформаційним партнером церемонії нагородження Future Generation Art Prize 2021.
Номінанти й номінантки Премії Future Generation Art Prize 2021:
Алекс Бачинський-Дженкінс (Велика Британія), Вендімагейн Белете (Ефіопія), Мінья Б'яб'яні (Гваделупа), Азіз Хазара (Афганістан), Хо Рей Ан (Сінгапур), Агата Інгарден (Польща), Ріндон Джонсон (США), Бронвін Кац (ПАР), Лап-Сі Лам (Швеція), Міре Лі (Південна Корея), Поль Махекі (Франція), Ліндсі Мендік (Велика Британія), Генріке Науманн (Німеччина), Педро Невес Маркес (Португалія), Фріда Орупабо (Норвегія), Андрес Перейра Пас (Болівія), Тереса Солар (Іспанія), Тревор Йонг (Китай), а також колективи художниць і художників Ханна Квінлан та Роузі Гастінгс (Велика Британія), Ярема Малащук та Роман Хімей (Україна) і Калла Хенкел та Макс Пітегофф (США).
20 номінантів на Премію були обрані міжнародною відбірковою комісією з понад 11 700 заявок із майже 200 країн світу. Художній колектив Ярема Малащук та Роман Хімей увійшов до шортлиста як володар головної Премії PinchukArtCentre 2020 – загальнонаціонального конкурсу в галузі сучасного мистецтва для молодих українських художниць та художників віком до 35 років.
Про Премію Future Generation Art Prize
Future Generation Art Prize – це унікальна премія для молодого покоління художників з усього світу, в основі якої лежить відкрита і демократична процедура прийому заявок (онлайн). Завдяки підтримці міжнародної ради, журі та відбіркової комісії, Премія об'єднує найвидатніших представників світу мистецтва, щоб надати можливість для розвитку новому поколінню художників.Премія в $100 000 та інвестиції в створення нових робіт є важливим внеском Future Generation Art Prize у постійний розвиток художників по всьому світу. Премія користується унікальною підтримкою 60 партнерських платформ та 400 кореспондентів по всьому світу, які виступають в якості її послів і надихають художників на участь у конкурсі.
Переможці попередніх конкурсів Премії Future Generation Art Prize:
Лауреати Головних премій: 2010: Сінтія Марcелле (Бразилія); 2012: Лінетт Ядом-Боак’є (Великобританія);2014: Настіо Москіто (Ангола) та Карлос Мота (Колумбія);2017: Дінео Сеше Бопапе (ПАР);2019: Емілія Шкарнуліте (Литва).
Лауреати Спеціальних премій: 2010: Ніколае Мірча (Румунія);2012: Жонатас ді Андраде (Бразилія), Міколь Ассаель (Італія), Ахмет Оґют (Туреччина), Райан Табет (Ліван) та Марва Арсаніос (Ліван);2014: Аслан Ґайсумов (Росія), Жанна Кадирова (Україна) та Нікіта Кадан (Україна);2017: Фібі Босвел (Кенія/Великобританія);2019: Габріель Ґолаят (ПАР) та Cooking Sections (Великобританія).

08.12.2021