UA

Фонд Віктора Пінчука спільно з PinchukArtCentre представив виставку Deciding Your Tomorrow / «Вирішуючи твоє майбутнє» на Мюнхенській конференції з безпеки

Вирішуючи твоє майбутнє

16 лютого 2024 року, Мюнхен, Німеччина. — Фонд Віктора Пінчука та PinchukArtCentre у співпраці з Офісом Президента України презентували виставку Deciding Your Tomorrow / «Вирішуючи твоє майбутнє» з нагоди відкриття Мюнхенської конференції з безпеки.
Під час церемонії відкриття виставки із промовою виступили Вольфганг Ішингер, посол у відставці, Президент Ради Фонду Мюнхенської конференції з безпеки та член Наглядової ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES), Віктор Пінчук, засновник YES, засновник EastOne, засновник Фонду Віктора Пінчука, та Ольга Стефанішина, Віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України. Бйорн Гельдхоф, aртдиректор PinchukArtCentre провів екскурсію виставкою для учасників заходу.
У вступній промові Вольфганг Ішингер наголосив на важливості впливу американської допомоги Україні на світовий порядок: «Найважливіший актив, який мають США як глобальний гравець, — це система альянсів і партнерств. Якщо вони відмовляться від цього, якщо вони спробують забути про допомогу, якої й надалі потребує Україна, це матиме руйнівний вплив на глобальну довіру і роль США».
Віктор Пінчук зазначив: «Цією виставкою ми хочемо достукатися до всіх, і, зокрема, до учасників Мюнхенської конференції з безпеки».
«Українці борються не лише за власну незалежність, але й за західні цінності, за свободу, за безпеку всього західного світу. Віримо, що ця виставка зробить свій внесок у нашу перемогу», — додав він.
Ольга Стефанішина зауважила: «Тепер європейські друзі та партнери України розуміють силу прийняття рішень, а не їхнього обговорення. Між цими поняттями — величезна різниця. Тож будьте певні, що Україна використовуватиме кожну можливість, щоб активізувати, заохотити та об'єднати Європу заради нашої підтримки».
«Україна переможе в будь-якому випадку. Тому що Європа повинна перемогти. Європа просто не може програти», — додала вона.
Deciding Your Tomorrow / «Вирішуючи твоє майбутнє» — це візуальний та інтелектуальний досвід, що занурює в атмосферу життя під час війни та пропонує можливість переосмислити те, що стоїть на кону в Україні. Три сучасні українські художники: Олексій Сай, Ярема Малащук та Роман Хімей зображують Україну через серію переконливих відеопортретів та історій.
До експозиції увійшов фільм Олексія Сая, в якому автор зображує хід часу, згадуючи кожен день боротьби України від початку повномасштабного російського вторгнення. Це вражаючий і зворушливий відеощоденник того, як народ Україні виборює свободу, зазнає втрат і здобуває перемоги. Сай зауважує численні досягнення, сміливість та героїзм, що йдуть пліч-о-пліч зі стражданнями та небезпеками, які супроводжують українців із 24 лютого 2022 року.
Цю роботу доповнює кураторська підбірка відео з TikTok, де українці, попри постійну загрозу обстрілів, відважуються жити власним життям, знаходячи радість, любов і моменти щастя. Експозицію доповнює оновлена карта та статистика російських воєнних злочинів в Україні.
Іншою частиною виставки є багатоканальне відео Яреми Малащука та Романа Хімея. Художники створили зворушливі відеопортрети українських дітей, яких незаконно вивезли в росію, але яких вдалося повернути додому. Ця робота має на меті привернути увагу світової спільноти до систематичних воєнних злочинів, які росія скоює в Україні. Водночас своєю відеороботою художниники вшановують усіх дітей в Україні, які живуть під постійним ризиком викрадення з власного дому.
Експозиція була відкрита для учасників MSC з 16 по 18 лютого 2024 року в готелі Rosewood, за адресою: Kardinal-Faulhaber-Straße 1, Munich.
Вперше виставку презентували в Давосі під час Щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у січні 2024 року. Більше інформації доступно за посиланням www.dytomorrow.org
Особлива подяка коаліції Ukraine 5 AM та Українській асоціації професійних фотографів (UAPP) за надану інформацію про воєнні злочини.Фото з Відкриття виставки доступні за посиланнямВідео з Відкриття виставки доступні за посиланням

19.02.2024