UA

Оголошено відбіркову комісію Премії PinchukArtCentre

Премія PinchukArtCentre 2024

PinchukArtCentre оголосив імена учасниць та учасників відбіркової комісії Премії PinchukArtCentre — першої приватної загальнонаціональної премії в галузі сучасного мистецтва для молодих українських художниць і художників віком до 35 років включно.
Відбіркова комісія у складі п’яти українських професіоналок і професіоналів у галузі мистецтва визначить 20 номінанток і номінантів на Премію PinchukArtCentre 2025.
До відбіркової комісії увійшли:
Жанна Кадирова — художниця, лауреатка Премії PinchukArtCentre (2013); володарка Спеціальної премії Future Generation Art Prize (2014); Божена Пеленська — культурна менеджерка та програмно-виконавча директорка Jam Factory Art Center; Катерина Семенюк — кураторка та культурна менеджерка, співзасновниця платформи культури памʼяті Минуле / Майбутнє / Мистецтво;Сергій Климко — куратор, артменеджер, дослідник, співорганізатор та виконавчий директор Київської бієнале;Олександра Погребняк — кураторка PinchukArtCentre.
Після оголошення результатів у серпні 2024 року, художниці і художники перейдуть до створення робіт для виставки, що відбудеться у PinchukArtCentre в 2025 році. Переможці Премії будуть оголошені на церемонії нагородження у другому кварталі 2025 року. Міжнародне журі присудить Головну премію у розмірі 400 000 гривень та дві Спеціальні премії у розмірі 100 000 гривень кожна. Лауреат_ки також отримають фінансову підтримку для проходження стажування, продовження навчання, участі в резиденціях або створення нових робіт. Відвідувач_ки виставки номінанток і номінантів у PinchukArtCentre шляхом голосування визначать володарку або володаря Призу громадськості, як_а отримає премію в розмірі 40 000 гривень.
Лауреат_ка Головної премії автоматично стає номінанткою або номінантом Future Generation Art Prize 2026 — міжнародної премії для молодих художниць і художників.

Бйорн Гельдхоф, артдиректор PinchukArtCentre: «Ми запрошуємо всіх українських художниць і художників, незалежно від місця їхнього проживання, подаватися на здобуття Премії PinchukArtCentre. Ми з нетерпінням чекаємо на знайомство із новими мистецькими талантами та будемо раді підтримати як відомих, так і менш відомих художниць і художників. Цією Премією ми продовжуємо нашу багаторічну програму підтримки українських митців і з нетерпінням чекаємо на виставку, яка стане головною подією програми PinchukArtCentre у 2025 році».

Премія PinchukArtCentre — загальнонаціональна премія у сфері сучасного мистецтва, що присуджується що два роки, починаючи з 2009 року, українським художницям та художникам до 35 років включно. Це перша в Україні приватна премія, метою якої є відкриття, підтримка та розвиток нового покоління молодих українських художниць і художників.
Завдяки Премії артцентр прагне постійно підвищувати інтерес до сучасного мистецтва в Україні та, надаючи підтримку на створення нових робіт, формувати спільноту молодих художниць та художників, які працюватимуть на національній та міжнародній артсценах. Крім того, Премія має на меті сприяти перетворенню Києва на один із провідних культурних центрів світу.
До участі в конкурсі запрошуються художниці, художники чи мистецькі групи, громадянки і громадяни України, які працюють з будь-якими медіумами сучасного мистецтва. Одна художниця чи художник (або група) може подати на конкурс від 3 до 7 робіт. Заявки на участь подаються відповідно до регламенту Премії PinchukArtCentre.
Календар Премії PinchukArtCentre 2025:
3 червня – 28 липня 2024 рокуПриймання заявокСерпень 2024 рокуОголошення короткого списку номінанток та номінантівЛютий 2025 рокуВідкриття виставки номінанток та номінантів на здобуття Премії у PinchukArtCentreII квартал 2025 рокуЦеремонія нагородження Премії PinchukArtCentre 2025


11.06.2024