PinchukArtCentre представляє виставку 21 номінантки та номінанта 7-ї Премії Future Generation Art Prize, що зосередиться на демонстрації найактуальніших творчих тенденцій нового покоління художників. Заснована Фондом Віктора Пінчука в 2009 році, Future Generation Art Prize — це міжнародна премія в галузі сучасного мистецтва, метою якої є відкриття нових імен та надання довгострокової підтримки майбутньому поколінню художни_ць.
На виставці у PinchukArtCentre представлено як нові, так і нещодавні проєкти художни_ць. Широка географія походження учасни_ць, серед яких мист_кині з України та інших країн, проявляється в різноманітності їхніх художніх підходів. Виставка об’єднує ці унікальні культурні перспективи та практики для залучення до обговорення нагальних питань сьогодення. Локальні історії й міфології розгортаються в контексті подолання історичних травм і тривалих наслідків війн, а також у процесі звільнення від утисків колоніального впливу. Характерною ознакою художніх практик цьогорічних номінант_ок є чутливість до внутрішніх зв'язків усередині родин та спільнот, колективні дії з солідаризації та подолання втрати. Художни_ці продовжують всебічно досліджувати питання ідентичності, перебуваючи в діалозі з минулими поколіннями й розглядаючи ландшафтами, що їх визначають.
Інга Лаце, співкураторка виставки, зауважила співпереживання, з яким художни_ці поставилися до подій в Україні:
«Під час наших перших розмов з художни_цями ми відчули сильну солідарність, через бажання автор_ок пов'язати свій досвід з Україною. Цей зв'язок з'явився під час обговорення абстрактності статистики війни, особистих історій втрат та глобальних практик стійкості. Ми також почули численні емансипативні голоси жінок — історії і досвіди тих, хто історично був пригноблений або маргіналізований у різних частинах світу, але зараз знаходить свою опору. Ці розмови привели нас до питання про те, як у моменти політичного глухого кута може з'явитися надія — як можуть формуватися рухи, які спрямовують тіла та енергію до надії, спротиву і, зрештою, звільнення». Номінантки та номінанти у 2024 році: Сінзо Аанза (33, Конго), Джуліан Абрахам «Тогар» (36, Індонезія), Андрюс Арутюнян (32, Литва), Салім Байрі (31, Марокко), Кастіель Віторіно Бразилейро (27, Бразилія), Цзіян Ву (33, Китай), Вероніка Гапченко (28, Україна), Нолан Освальд Денніс (35, Південна Африка), Ясмін Ель Меліджі (32, Єгипет), Бехбаатар Енхтур (29, Монголія), Дана Кавеліна (28, Україна), Марі-Клер Мессума Манланбіен (33, Франція), Діна Мімі (29, Палестина), Тара Абдуллах Мохаммад Шаріф (27, Ірак), Сандра Муджінга (34, Норвегія), Гіра Набі (36, Пакистан), Іпех Нур (30, Індонезія), Ашфіка Рахман (35, Бангладеш), Булебезве Сівані (36, Південна Африка), Чжан Сюй Жан (35, Тайвань) та Джулія Ченці (35, Італія).
Кураторки виставки: Інга Лаце, Олександра Погребняк, Дар’я Шевцова. Дана Кавеліна увійшла до числа номінант_ок як лауреатка головної Премії PinchukArtCentre 2022 — загальнонаціонального конкурсу в галузі сучасного мистецтва для молодих українських художниць і художників віком до 35 років. Усі інші номінант_ки були обрані міжнародною відбірковою комісією, до її складу увійшли: Рафаель Чікуква, виконавчий директор і головний куратор Національної галереї Зімбабве; Маріам Ельнозаги, кураторка, дослідниця, письменниця і артдиректорка Konsthall C у Стокгольмі; Білі Фово, куратор SAVVY Contemporary Berlin і письменник; Евелін Жуанно, незалежна кураторка й історикиня, професорка Нової академії образотворчих мистецтв у Римі; Інга Лаце, головна кураторка Музею сучасного мистецтва у місті Алмати; Марта Папіні, помічниця куратора 9-ї Бієнале Гардейна «The Parliament of Marmots» (куратор Лоренцо Джусті) та Тьяго де Паула Соуза, куратор, викладач і член кураторської ради Nesr Art Foundation. Відбіркова комісія була призначена членами міжнародного журі, до складу якого увійшли: Сесилія Алемані, кураторка 59-ї Венеційської бієнале «Молоко мрій» 2022 року; Бйорн Гельдхоф, артдиректор PinchukArtCentre; Діане Ліма, незалежна кураторка, письменниця та ключовий голос антирасистського фемінізму в бразильському сучасному мистецтві; Бонавентура Со Бедженг Ндікунг, директор і головний куратор у Будинку культур світу (HKW) в Берліні; Алісія Нок, кураторка, керівниця Департаменту сучасного мистецтва і досліджень у Центрі Жоржа Помпіду; Саймон Ньямі, незалежний куратор, лектор, арткритик і письменник та Хоу Ханьру, арткритик і куратор, що працює в Парижі та Римі, колишній артдиректор MAXXI — Національного музею мистецтва 21 століття в Римі. Володар_ка головної премії отримає $100 000, з них $60 000 грошової винагороди та $40 000 як інвестицію в художню практику. Також присуджуються спеціальні премії на загальну суму $20 000, що можуть бути розділені на розсуд журі між декількома художниками, до 5 осіб, для підтримання проєктів, що розвивають їхню художню практику.
Премія — вагомий внесок в участь молодих мисткинь та митців у динамічному культурному розвитку суспільств, що проходять через глобальні зміни. Вона сприяла художньому розвитку та створенню нових робіт більше ніж 120 художниць і художників для виставок у PinchukArtCentre в Києві та на Венеціанській бієнале.
Премія Future Generation Art Prize широко зарекомендувала себе як платформа для старту розвитку нових талантів. Так, володаркою головної премії в 2012 році стала Лінетт Ядом-Боак'є, яка згодом була номінована на Премію Тернера та провела успішну персональну виставку в Serpentine Gallery у Лондоні. Переможниця першого конкурсу Премії, Синтія Марселле, представляла національний павільйон Бразилії під час 57-ї Венеціанської бієнале у 2017 році. До числа володарів Головної премії також входить Дінео Сеше Бопапе, яка перемогла в конкурсі 2017 року та представляла ПАР на 58-й Міжнародній виставці мистецтв у Венеції в 2019 році. З повним списком лауреатів премії минулих років можна ознайомитися тут.
Фото за посиланням доступні для використання. Використовуючи фото, будь ласка, вказуйте наступну інформацію:Фото: Ela Bialkowska, OKNO Studio для PinchukArtCentre/Future Generation Art Prize 2024
Календар
Виставка художниць та художників-номінантів у PinchukArtCentre 04 жовтня 2024 р. – 19 січня 2025 р.
Церемонія нагородження Future Generation Art Prize 2024 Жовтень 2024 р.
Виставка працює з 04 жовтня 2024 року по 19 січня 2025 року в PinchukArtCentre, Київ, Україна.
Графік роботи: з середи по неділю, з 12:00 до 21:00. Вхід вільний.
#fgap2024Instagram: futuregenerationartprizeTwitter: FGAPrizeFacebook: futuregenerationartprizeYouTube: PinchukArtCentre Міжнародна рада і патрони преміїВіктор Пінчук (Голова), бізнесмен і філантропРічард Армстронг, директор Фонду та музею Соломона Гуггенхайма, Нью-Йорк, США Елі Броуд, засновник Фонду «The Broad Foundations», США Андреас Гурскі, художник, патрон премії, НімеччинаСер Елтон Джон, засновник Фонду Елтона Джона з боротьби зі СНІДом та Колекції фотографій сера Елтона Джона, Великобританія Дакіс Жоану, засновник Фонду сучасного мистецтва DESTE, Греція Джефф Кунс, художник, патрон премії, СШАГленн Д. Лоурі, директор Музею сучасного мистецтва(MoMA), Нью-Йорк, США Такаші Муракамі, художник, патрон премії, ЯпоніяАльфред Пакеман, колишній директор Національного музею сучасного мистецтва, Центр Жоржа Помпіду, ФранціяМіучча Прада, засновниця Fondazione Prada, ІталіяДеміен Хьорст, художник, патрон премії, Велика Британія
03.10.2024