UA

«Олександр Ройтбурд. Теорема влади». Виставка Дослідницької платформи PinchukArtCentre

«Олександр Ройтбурд. Теорема влади». Виставка Дослідницької платформи PinchukArtCentre

Дослідницька платформа PinchukArtCentre презентує виставку Олександра Ройтбурда, постаті, яка вже понад три десятиліття має визначний вплив на українське мистецтво.
Олександр Ройтбурд вважав, що митцю природно належить влада впливати на світ, та присвятив своє життя втіленню цієї візії. Він співпрацював із політичними діячами, президентами та іншими впливовими особами. Про це також свідчить початок виставки, що розпочинається із зустрічі з Гаральдом Зеєманом, одним із найвпливовіших кураторів у світовій історії. Коментуючи політичні рішення через своє мистецтво, Ройтбурд взаємодіяв із представниками широкого спектра політичних сил, налагоджував контакти з органами державної влади та впливовим бізнесом. Він використовував ці контакти для просування українського мистецтва та сприяв його інституціоналізації. «Тема влади в сьогоднішньому світі є надзвичайно актуальною. Російська війна проти України стала фронтиром протистояння диктатури та демократії. Іншим глобальним викликом є популізм. Олександр Ройтбурд вірив у просвітницький проєкт та здатність громадянського суспільства відстоювати універсальні цінності. А в неконтрольованій владі вбачав загрозу як для прав і свобод, так і для неї самої», — говорить куратор виставки Костянтин Дорошенко. Підбірка робіт дозволяє зрозуміти художника через його сприйняття взаємодії культури, соціуму та влади. Зосереджуючись на роботах, документах та артефактах з приватних колекцій та колекції родини художника, ця виставка є результатом послідовної діяльності Дослідницької платформи PinchukArtCentre, яка осмислює явища та персоналії, важливі для історії українського мистецтва. Для роботи над цієї виставкою ми запросили Олександра Бурлаку, який створив архітектуру експозиції, що коментує постать Ройтбурда і, зокрема, місто його народження — Одесу. Куратор виставки: Костянтин Дорошенко, запрошений експерт Дослідницької платформи PinchukArtCentre.Архітектор виставки: Олександр Бурлака.
Виставка відкрита для відвідування з середи по неділю, з 12:00 до 21:00Вхід вільний. Фото доступні для використання у ЗМІ за посиланням.  При використанні фото, будь ласка, вказуйте наступну інформацію:Фотографії надані PinchukArtCentre © 2024. Фотограф: Сергій Іллін.

08.03.2024