UA

Премія Future Generation Art Prize продовжила прийом заявок до 3 червня

Міжнародна премія в галузі сучасного мистецтва Future Generation Art Prize продовжила прийом заявок до 3 червня, 2020 року. Всі художники віком від 18 до 35 років, які працюють з будь-якими медіа та живуть у будь-якій країні світу, можуть подати заявку в онлайн-режимі на сайті futuregenerationartprize.org.
Сім експертів відбіркової комісії, кожен з яких призначений одним з членів журі, вивчать усі отримані заявки та номінують 20 художників-учасників шорт-листа. Цим митцям організатори премії запропонують створити нові роботи, які будуть представлені на виставках в PinchukArtCentre в Києві та на Венеціанській бієнале.

Illustration

Володар головної премії отримує $100 000, з них $60 000 – у якості грошової винагороди та $40 000 – як інвестицію в його художню практику. Також присуджуються спеціальні премії на загальну суму $20 000, яка може бути розділена на розсуд журі між декількома художниками – до 5 осіб – для підтримки проектів, що розвивають їхню художню практику.
До міжнародного журі премії Future Generation Art Prize 2021 увійшли:● Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre● Шилпа Гупта, художниця● Ельвіра Дьянгані Осе, директор The Showroom в Лондоні● Лорен Корнелл, директор освітньої програми Центру кураторських дослідження Бард-коледжу● Якопо Крівелли Вісконті, куратор 34-ї Bienal de São Paulo● Ральф Ругофф, директор Галереї Хейворд і арт-директор 58-ї Венеціанської бієнале● Євген Тан, директор Національної галереї Сінгапуру і Сінгапурського художнього музею
Премія – вагомий внесок в участь молодих художників у динамічному культурному розвитку суспільств, що проходять через глобальні зміни. Вона сприяла художньому розвитку й виробництву нових робіт більше ніж 100 художників для виставок у PinchukArtCentre в Києві і на Венеціанській бієнале. Глобальна мережа партнерських платформ і спеціальних кореспондентів виступає в ролі послів премії, які надихають художників на участь у конкурсі.
Премія Future Generation Art Prize зарекомендувала себе як платформа для старту розвитку нових талантів. Так, володаркою головної премії в 2012 році стала Лінетт Ядом-Боак'є, яка згодом була номінована на Премію Тернера і провела успішну персональну виставку у Serpentine Gallery у Лондоні. Переможниця першого конкурсу Премії, Синтія Марселле, представляла національний павільйон Бразилії під час 57-ї Венеціанської бієнале в 2017 році. До числа володарів головної премії також входить Дінео Сеше Бопапе, яка перемогла в конкурсі 2017 року та представляла ПАР на 58-й Міжнародній виставці мистецтв у Венеції в 2019 році. З повним списком лауреатів премії минулих років можна ознайомитися тут.
Календар
Прийом заявок – До 3 червня 2020 року
Оголошення складу відбіркової комісії – Буде повідомлено додатково
Оголошення номінантів – Серпень 2020 року
Виставка художників-номінантів у PinchukArtCentre – Лютий - квітень 2021 року
Церемонія нагородження Future Generation Art Prize 2021 – Березень 2021 року
Виставка Future Generation Art Prize ecineV%401202 – Травень - серпень 2021 року
#fgap2021 #fgapopencall
Instagram: @futuregenerationartprizeTwitter: @FGAPrizeFacebook: @futuregenerationartprizeYouTube: PinchukArtCentre

18.05.2020