UA

Inside Out, глобальний проєкт французького художника JR

Глобальний партисипативний проєкт французького художника JR вирушає в Україну з монументальною «Photobooth Action», що буде представлено у PinchukArtCentre з 30 червня 2023 року по 7 січня 2024 року.
У березні 2022 року, менше ніж через місяць після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, JR приїхав до Львова, шукаючи можливості для допомоги та взаємодії з українцями. Результатом його подорожі стала робота «Валерія» (2022) — зображення 5-річної української дівчинки з Кривого Рогу, яка шукала прихисток у Польщі.

Illustration

Зображення, трансформоване в акцію на головній площі Львова, стало обкладинкою журналу Time за березень-квітень. Ця робота не тільки допомогла привернути увагу до життя в Україні, що опинилося під загрозою, але й зібрала кошти на підтримку українців завдяки продажам двох NFT.
Сьогодні ми з гордістю повідомляємо, що PinchukArtCentre представляє колекцію художніх робіт JR і презентує його глобальний партисипативний проєкт «Inside Out» у Києві. Ми експонуємо серію літографій, які знайомлять із роботами та глобальною художньою практикою митця. Обрані твори зосереджені на співпраці художника з вразливими групами та великомасштабних монументальних проєктах. Ми також із радістю оголошуємо про відкриття фотокабінки «Inside Out Photobooth: Inside Out Kyiv: We Are Here»!
У часи труднощів та систематичної загрози життю, ми запрошуємо всіх українців розділити момент радості єднання і взяти участь у проєкті «Inside Out Action». Наша фотокабінка «Photobooth Action» посилає месидж: «Ми тут».
Спеціально створена фотокабінка буде розміщена в PinchukArtCentre, куди ми запрошуємо всіх зробити своє портретне фото, а потім помістити його на стіни артцентру. Ми також запрошуємо різноманітні спільноти та просто компанії друзів зі всієї України зробити свої портрети та створити власні інсталяції «Inside Out», розклеївши портрети в публічних просторах, щоб зробити повідомлення «Ми тут» потужнішим.
Крім створення портретів, ми також заохочуємо відвідувачів поділитися своїми історіями та досвідом у кабінці із функцією запису, для створення аудіопортрету українців в Україні, який побачить весь світ. Ці записані свідчення, разом із портретами та зображеннями з проєкту «We Are Here!», згодом стануть доступні онлайн на вебсайті «Inside Out».
Цей проєкт стане заявою про силу всіх українців, даючи зрозуміти, що Україна та майбутнє України належить їм.
Куратор виставки — Бйорн Гельдхоф, артдиректор PinchukArtCentre.

29.06.2023