UA

Я з тобою

Я з тобою. Анонс виставки

Групова виставка українських і міжнародних художни_ць 8 березня - 14 липня 2024

Що таке нормальність у країні, де йде війна? Як змінюються наші здатність до емпатії та уміння слухати історії інших? Як визначається цінність життя?
Виставка "Я з тобою" у PinchukArtCentre об’єднує у своїх залах досвіди, спогади та свідчення з різних куточків світу, включаючи Україну. Людські трагедії розгортаються на тлі пейзажів, проте понівечена земля врешті квітне паростками надії. Голоси спротиву лунають вільно та гучно, попри утиски авторитарних режимів. Політичні маніпуляції знову стають джерелом тривог та затьмарюють наші мрії, віддаляють можливість утопії.
Загроза життю, боротьба за свободу, постійні втрати, геополітичні конфлікти та кліматична криза випробовують силу людського духу та нашу стійкість. І водночас вони ж спонукають жити тут і зараз. Зовнішні виклики посилюють навички співпереживання, які тепер є особливо важливими для нашого виживання. Тож, підіть до місць, де люди сплять, і подивіться, чи вони в безпеці*.
Художниці та художники, що беруть участь у виставці: ​​Катерина Алійник, Феліпе Баеза, Юрій Білей, Фатма Буджак, Шилпа Гупта, Анна Звягінцева, Давід Клербоут, Катерина Лисовенко, Ярема Малащук та Роман Хімей, Лор Пруво, Антон Саєнко, Якоб Кудск Стеенсен, Ян Фабр, Дженні Хольцер.
Куратор_ки: Олександра Погребняк, молодша кураторка PinchukArtCentre, Ксенія Малих, керівниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre, Бйорн Гельдхоф, артдиректор PinchukArtCentre. Асистентка кураторської групи Оксана Чорноброва.
*Фрагмент з роботи Дженні Хольцер з серії “Виживання”, 1984 рік.