UA

Russian War Crimes у Центрі прав людини Додда в Університеті Коннектикуту, США

Russian War Crimes у США

Фонд Віктора Пінчука та PinchukArtCentre у партнерстві з Офісом Президента України відкрили виставку Russian War Crimes / російські воєнні злочини під час Саміту з прав людини, який проводиться в Центрі прав людини Додда в Університеті Коннектикуту (США). Проєкт демонструє фотографії, зроблені по всій Україні з початку жорстокого повномасштабного вторгнення росії в Україну 24 лютого 2022 року. Попри це, він стосується лише частини скоєних злочинів. Експозиція дозволяє західній аудиторії стати свідками тортур, страт та бомбардувань, вчинених росіянами проти українських військовослужбовців і цивільного населення.
Віктор Пінчук, засновник Фонду Віктора Пінчука та PinchukArtCentre, звернувся до гостей Саміту і вкотре наголосив на важливості надання Україні військової допомоги: «На жаль, зло дуже продуктивне. На виставці в Університеті Коннектикуту (…) ви можете побачити свідчення нових злочинів, скоєних навіть цього місяця. (…) Це наш обов’язок — показати воєнні злочини, що відбуваються. Ми сподіваємося, що емоції допоможуть зрозуміти — Україна потребує більше зброї і якнайшвидше, зараз. Для того, щоб геноцид можна було зупинити зараз, а не оплакувати потім. І надзвичайно важливо — закрити небо. Війна закінчиться нескоро. Ми мусимо вижити. Нам потрібна протиповітряна оборона, винищувачі F16 і більше систем Patriot, аби менше людей гинуло і вони могли жити, а економіка працювати. Нам потрібні зобов’язання щодо відбудови після закінчення війни. Але набагато важливіше зараз закрити небо. Це може створити економіку і країну, яка зможе жити, працювати й розвиватися під час війни».
Саміт з прав людини в Центрі Додда консолідує науковців, активістів, політиків, художників та бізнес-лідерів з усього світу для обговорення ключових викликів, пов’язаних із дотриманням прав людини у нашому часі та сприяє появі нових ідей для просування глобальної справедливості й людської гідності.
Виставку Russian War Crimes вперше було показано в колишньому «російському домі» в Давосі під час щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) у 2022 році. Пізніше вона з великим резонансом була експонована в будівлі парламенту в Лондоні, у штаб-квартирі НАТО та Європейському Парламент у Брюсселі, а також у Нью-Йорку під час Генеральної Асамблеї ООН. У січні 2023 року виставка повернулася до Давосу, де її нову версію продемонстрували під час щорічної зустрічі Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ). Згодом, у лютому 2023 року, проєкт відбувся на Мюнхенській конференції з безпеки, у липні 2023 року він був представлений під час саміту НАТО у Вільнюсі, а в серпні 2023 року у Братиславі та Берліні.
Особлива подяка коаліції Ukraine 5 AM та Українській асоціації професійних фотографів (UAPP) за надану інформацію про воєнні злочини.
Виставка Russian War Crimes тривала з 25 по 27 жовтня за адресою: The Dodd Center for Human Rights 405 Babbidge Road, U-1205, Storrs, CT 06269 - USA.

Офіційний сайт: https://www.russianwarcrimeshouse.org

Russian War Crimes у США
Russian War Crimes у США
Russian War Crimes у США

Фотографії PinchukArtCentre доступні за посиланням: https://www.dropbox.com/sh/variopgu98wbz99/AACcmOC-YF7Vg196oTk2ZJBra?dl=0