UA

«Покої сяйва»
персональна виставка Емілії Шкарнуліте

9 лютого – травень 2020 року

Illustration

PinchukArtCentre представляє персональну виставку «Покої сяйва» Емілії Шкарнуліте (Литва), володарки головної премії 5-го конкурсу Future Generation Art Prize. Експозиція включає в себе масштабну відеоінсталяцію та дві фотографії в лайтбоксах, спеціально створені для PinchukArtCentre.

Кінематографічне середовище з ефектом повного занурення «Покої сяйва» - це медитація на руїнах людської діяльності в контексті погляду з далекого майбутнього. Змія заповзає через атомні реактори у гробниці. Компанії з глибоководного добутку тралять океанське дно та в процесі несуть туди вуглець, незважаючи на кокколітофорний планктон, який там знаходиться. Медузи танцюють у темних водах. На поверхні дзеркальної чорної стіни відбиваються наші дії. У полі зору опиняється майбутнє, яке неможливо прорахувати, де наші передові технології перетворилися на уламки, що спочивають на дні океану. У театрі, подібно до етруських гробниць, ми спостерігаємо, як все це стає частиною вічного циклу переходів з життя у смерть і у переродження.

Illustration

У «Покоях сяйва» Шкарнуліте мріє категоріями пост-людської міфології, уявленими за допомогою засобів та матеріалів сучасної науки. Занурюючись у море і далі, у потойбічні світи, Шкарнуліте пірнає в глибини часу – космічні, геологічні, екологічні та політичні – відкриваючи нам потаємні місця та невидимі за інших обставин структури, що криються в них.

«В рамках своєї першої персональної виставки в PinchukArtCentre Шкарнуліте розширює свій діапазон медіумів через використання монументального екрану в якості архітектурної конструкції в поєднанні зі своїми «фірмовими» дзеркальними стінами та стелями. Художниця створює повний ефект занурення, де ми стаємо свідками світу майбутнього. У своїй творчості Шкарнуліте досліджує питання глибоководного видобутку – промислової сфери, що може спричинити незворотну втрату біологічного розмаїття в наших океанах. Її поетична добірка фільмованих, створених з використанням 3D та придбаних візуальних матеріалів, пропонує нелінійний наратив інтуїтивного письма й породжує асоціації, що виходять далеко за межі самих зображень. Саме у цій грі негласних взаємозв'язків відкривається антиутопічне майбутнє. Шкарнуліте пропонує заглянути у світ, у якому, подібно до територій довкола Чорнобиля після ядерної катастрофи, припинилася людська діяльність, і верх бере природа. Або, за висловленням самої Шкарнуліте: "руїни людської діяльності через погляд з далекого майбутнього"».

Бйорн Гельдхоф, куратор виставки та арт-директор PinchukArtCentre

Емілія Шкарнуліте була нагороджена Головною премією 5-го конкурсу Future Generation Art Prize за її відео-роботу «t1⁄2», яка була результатом глибокого та масштабного дослідження. Її робота була представлена в рамках виставки «The Future Generation Art Prize @ Venice 2019», яка увійшла до офіційної паралельної програми 58-ї Міжнародної виставки мистецтв – la Biennale di Venezia – і була організована Фондом Віктора Пінчука та PinchukArtCentre.

Illustration
Illustration
Illustration
Illustration

Фото на сторінці доступні для використання у ЗМІ.При використанні фото, будь ласка, вказуйте наступну інформацію:Фотографії надані PinchukArtCentre © 2020. Фотограф: Максим Білоусов.