Персональна виставка Олександра Ройтбурда

PinchukArtCentre представить виставку Олександра Ройтбурда, одного з творців нової хвилі українського мистецтва на початку набуття країною незалежності. Вона покаже Ройтбурда і як художника, і як громадського діяча, що боровся за незалежність і вплив мистецтва в суспільстві, співпрацюючи з владними структурами, борючись та домовляючись із ними.

Плідний і самобутній художник, чиї роботи зберігаються в музеї МоМА в Нью-Йорку, Національному художньому музеї України та московській Третьяковській галереї, Ройтбурд був також одним із найактивніших і найбільш впливових комунікаторів української культури й суспільства. Він стояв за заснуванням Центру сучасного мистецтва Сороса в Одесі та інших артінституцій, був серед тих, хто сформував початкову колекцію PinchukArtCentre. Ройтбурда не раз включали до рейтингу «Топ-100» впливових людей України. Олександр Ройтбурд помер у 2021 році через ускладнення від Covid-19.

Куратор проєкту – Костянтин Дорошенко. В 2001 році він курував першу персональну музейну виставку Ройтбурда в філії Музею історії Києва.На фото: Олександр Ройтбурд (1961-2021), «Червоніє Схід, aбо Сон поета», 2004. Полотно, олія. Колекція PinchukArtCentre. Фотографії надані PinchukArtCentre © 2021. Фотограф: Максим Білоусов.


Середа — Неділя:
з 12:00 до 20:00
Вхід вільний

Години відвідування

Місцезнаходження

вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2, Київ, Україна
+380 44 590-08-58
[email protected]