PinchukArtCentre
Публічна лекція Маріни Абрамович
«Тіло художника / Публіка як тіло»
16 вересня, о 16:00, художниця Маріна Абрамович прочитає публічну лекцію «Тіло художника / Публіка як тіло» на запрошення Фонду Віктора Пінчука. Подія організована з нагоди 14-ї Щорічної зустрічі YES і стане початком публічної програми до виставки «Крихкий стан» у PinchukArtCentre.
Лекція відбудеться у Центрі культури та мистецтв Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського"
(пр-т Перемоги 37)
Участь безкоштовна. Кількість місць обмежена.
Реєстрація обов'язкова.
Від старту своєї кар'єри Маріна Абрамович працює з перфомансом, використовуючи тіло та тривалість дійства в якості теми і художнього матеріалу. Вона заснувала Інститут Маріни Абрамович (Marina Abramovic Institute, MAI), який діє тепер як пересувний інститут, що представляє нематеріальні роботи, побудовані на розвитку в часі. В рамках даної публічної лекції вона проілюструє розвиток «Методу Абрамович» як колективного досвіду, розробленого для об'єднання публіки один з одним та з самим собою, а також представить нову генерацію художників перфомансу, що стали учасниками двох нещодавніх проектів MAI.

Поняття крихкості, стало основою концепції виставки і відображає тендітний стан уразливості – саме це визначення претендує на те, щоб бути найактуальнішою характеристикою сучасного світу. Термін «Fragile State» – це рефлексія про крихкий стан світового порядку, або у більш абстрактному сенсі – воно має відношення до ідеологічних, культурних та соціальних уразливостей. Водночас поняття крихкості стосується і кожної людини особисто – коли йдеться про уразливість тіла, психіки та свідомості.
Реєстрацію на публічну лекцію Маріни Абрамович «Тіло художника / Публіка як тіло» закрито.

Ми вражені кількістю зареєстрованих, проте обмежена кількість місць на локації не дозволяє розмістити всіх охочих. Тим, хто встиг заповнити форму, підтвердження реєстрації надійде на e-mail
з 11 вересня.
Публічна програма «Крихкий стан», як і виставка, через серію подій дослідить різні тлумачення та визначення поняття крихкого стану. Кожна подія розглядатиме поняття крихкості в його різних аспектах – соціальному, культурному, історичному, філософському та психологічному. Адже за багатьма теоріями крихкість є засадничою характеристикою як людей, так і держав, глибоко приватною та водночас політичною.
Публічна програма до виставки «Крихкий стан»
З вересня по жовтень 2017 року
13.09.2017
19:00
Кураторська екскурсія арт-директора PinchukArtCentre Бйорна Гельдхофа
16.09.2017
16:00
Лекція художниці Маріни Абрамович
Від старту своєї кар'єри в 1970х роках Марина Абрамович працювала з перфомансом як з візуальною мистецькою формою. Тіло завжди було водночас її темою та творчим матеріалом. Досліджуючи власні фізичні та психічні межі у роботах, в яких прості дії побутового життя перетворюються на ритуал, вона переносила біль, виснаження та наражала себе на небезпеку у власному пошуку емоційної та духовної трансформації. Марина Абрамович представляла свої роботи у найбільших інституціях США та Європи, у тому числі у Центрі Жоржа Помпіду, Париж, 1990; Музеї Гугенхайма, Нью-йорк, 2005; Музеї сучасного мистецтва Нью-Йорка, 2010; Галереї Serpentine, Лондон, 2014, тощо. Вона також брала участь у багатьох масштабних міжнародних виставках, серед яких Бієнале у Венеції (1976 та 1997) та Documenta VI, VII і IX, Кассель (1977, 1982 та 1992). Абрамович була нагороджена премією Золотого лева як Кращий митець 1997 року на Бієнале у Венеції за відеоінсталяцію та перфоманс «Балканське Барокко».
20.09.2017
20:00
Лекція Паскаля Гілена. «Соціо-культурний аспект крихкості»
Паскаль Гілен – директор дослідницького центру «Мистецтво в суспільстві (Arts in Society)» при Гронінському Університеті, де він є професором соціології мистецтва та культурної політики.
28.09.2017
Лекція Ярослава Грицака. «Історичний аспект крихкості»
Ярослав Грицак – український історик, Доктор історичних наук і професор Українського католицького університету.
5.10.2017
Лекція про філософський аспект крихкості.
12.10.2017
Лекція про психологічний аспект крихкості
Робота Маріни Абрамович «Генератор» (2014/2017) в рамках виставки «Крихкий стан» в PinchukArtCentre
Художниця запрошує аудиторію провести дослід над своїм тілом, своєю свідомістю та простором, що оточує відвідувачів, повністю позбавлених будь-якої можливості бачити чи чути. Це переносить поняття «Крихкого стану» на тіло та свідомість глядачів, занурюючи їх у стан уразливості, водночас зосереджуючись на центральному понятті творчості Абрамович: «пустоті». Як вона сама зазначила: «Найважче – це робити щось, наближене до нічого».
Підпишись на новини PinchukArtCentre
Дізнавайся першим о нових подіях в арт-центрі