Тираж, або наклад, кількість примірників друкованого продукту: книги, газети, журналу, плаката, фотографії, офорт, ліногравюри, або шовкографії.
В ширшому сенсі тиражуванням можна назвати масове створення копій будь-чого.
З середини XV ст., коли було винайдено друкарство, вперше стало можливим масове продукування носіїв інформації та їх розповсюдження, що зробило знання більш доступним.
У мистецтві тираж тісно пов'язаний з техніками літографії, офорту, плакатного живопису та гравюри. До перелічених художніх практик вдавалися майже усі відомі автори починаючи від Рембрандта, Франсіско Гойя, Піранезі, Гюстава Клімта, Тулуз-Лотрека, Івана Шишкіна, Альфонса Мухи, Сальвадора Далі, Тараса Шевченко та Клода Лоррена.
З винайденням фотоплівки з'явилося поняття тиражу у фотографії, де в залежності від кількості надрукованих копій з негативу варіюється музейна цінність та вартість відбитку.
Не менш важливого значення тираж набув за часів розквіту поп-арту - активне тиражування витворів мистецтва поп-артистами в шовкографії пов'язане не тільки з бажанням канонізувати повсякденні предмети вжитку, а і з філософією Енді Воргола, головною метою якої було доступність мистецтва для усіх верств населення.