27 лютого - 15 серпня 2021
Бйорн Гельдхоф, куратор виставки та арт-директор PinchukArtCentre: «"Згадати той день коли" демонструє блискавичну швидкість, з якою Україна змінювалася протягом останніх трьох десятиліть. Ця історія – складна, нелінійна та суперечлива. В ній представлені українці різних поколінь, які знаходяться між (небажаним) минулим і непевним майбутнім; між свободою, демократичними цінностями, відкритістю та потребою боротися проти внутрішніх та зовнішніх ворогів, корупції та браку прозорості».
Залучаючи різні покоління українських художників до діалогу, виставка демонструє, як митці рефлексували історичні події й процеси, і як їхні роботи знаходять нову актуальність через плин часу в іншому історичному моменті. Цей діалог відбувається між роботами художниць і художників, які розпочали свою практику після 2004 року: Юлії Бєляєвої, Саші Курмаза, Романа Хімея та Яреми Малащука, Анни Звягінцевої, Лесі Хоменко, та роботами з колекції PinchukArtCentre, створеними з кінця 1980-х до 2004 років: Сергія Браткова, Олега Голосія, Павла Макова, Олександра Ройтбурда, Олега Тістола та Василя Цаголова.
Виставка складається з двох розділів, що розміщені на другому й третьому поверхах. Перший розділ зосереджує увагу глядача на емоційних переживаннях та психологічних портретах суспільства. Натомість, другий присвячено зміні погляду на минуле, а також нашому уявленню про майбутнє.
Куратор виставки: Бйорн Гельдхоф, арт-директор PinchukArtCentre. Асистентка куратора: Ксенія Малих, керівниця Дослідницької платформи PinchukArtCentre. Архітекторка та дизайнерка експозиції: Дана Косміна.
Павло Маков
Фонтан виснаження (1995–2003)
бронза
Сергій Братков
МОБІ ДІК (2013)
кольоровий друк, 140 x 380 см
Юлія Бєляєва
Ніжки, як тростиночки (2021)
порцеляна, бісквіт
Загальний вигляд експозиції
Анна Звягінцева
Єдності (2012–дотепер)
звукова інсталяція
Леся Хоменко
Копія картини Віктора Пузиркова «Чорноморці» 1947 (2011)
полотно, акрил
Олександр Ройтбурд
Червоніє Схід, aбо Сон поета (2004)
полотно, олія
Леся Хоменко
Копія картини Федора Усипенка «Відповідь гвардійців-мінометників» 1949 (2011)
полотно, акрил
Василь Цаголов
Фонтан (2004)
латекс, поліуретанова піна, метал
Саша Курмаз
«Перебуваючи в межах окресленої зони, ви висловлюєте свій публічний протест щодо наявного стану справ» (2012, 2021)
реконструкція, інсталяція
Ярема Малащук та Роман Хімей
Присвячується молоді всього світу ІІ (2019)
Двоканальна відеоінсталяція 5′12″ (циклічна), звук
Олег Тістол
Возз'єднання (1988)
полотно, олія
Олег Голосій
Жовта кімната (1989)
полотно, олія
Олег Голосій
Ті, що тікають від грози (1989)
полотно, олія
Саша Курмаз
Марна молодість (2009–2019)
фотографія, с-print, інсталяція
На виставці ви можете скористатися аудіогідом Explainit, що надає унікальну можливість індивідуального відвідування виставки та знайомства з творами за допомогою мобільного телефону.